Legaltech na przykładzie projektowanej platformy Legaldesk.online (Uslugiprawne.co), nieistniejącego prawniczego rozwiązania technologicznego, wykorzystywanego przez prawników w ich codziennej pracy (Legaltech, algorytmy, AI) część II

Wstęp

Po poznaniu podstaw rządzących rynkiem prawniczych usług/ produktów Legaltech, w tym rosnącą presją regulacyjną (konieczność dostosowywania swojej działalności do zmieniającego się otoczenia regulacyjno-prawnego), pojęcia samego „Legaltech”, i tego co się za nim kryje, oraz po zrozumieniu roli, którą odgrywają w tym przypadku kwestie budżetowo-inwestycyjne, przypomnieć należy, że inwestycje w technologie prawnicze mają, w szczególności za zadanie usprawnić sposób pracy prawników (ułatwiając komunikację z klientami).

Jak przedstawiłem to uprzednio (we wcześniejszym poście) w części I, „rozwiązania Legaltech to nie tylko te oparte o AI, czy blockchain (choć jest to niewątpliwie przyszłość takich narzędzi), ale także powszechnie dostępne rozwiązania, które znacząco usprawniają, czy automatyzują pracę kancelarii i samych prawników. To również narzędzia zwiększające skuteczność świadczenie pomocy prawnej i ułatwiające współpracę pomiędzy prawnikiem a klientem”.

W niniejszym wpisie, jako autor, prawnik ale, w szczególności twórca (pomysłodawca) unikalnego kompleksowego rozwiązania prawniczego Legaldesk.online, chcę udostępnić prawnikom narzędzia umożliwiające szybsze wykonanie rutynowych czynności i skupienie się przez nich na rozwiązywaniu problemów prawnych. Osobom poszukującym pomocy prawnej natomiast chcę dostarczyć narzędzia ułatwiające wybór prawnika (w tym kryteria jego doboru), oraz sprawniejszą z nim komunikację.

Innowacyjne rozwiązanie prawnicze, co dalej?

Jak wspomniałem w uprzednim i niniejszym wpisie Legaldesk.online to grupa projektowanych unikalnych i kompleksowych platform prawniczych (Legaltech), z użyciem algorytmów i sztucznej inteligencji. Pierwsza realizowana jest polska Uslugiprawne.co.

Legaldesk.online oferującą swoje usługi we wszystkich obszarach prawnych, poza prawem karnym (i postępowaniach karnych).

Platformy grupy Legaldesk.online zajmą się każdym projektem prawnym, niezależnie od tego, czy jest to jednorazowa konsultacja (porada), pojedynczy projekt (sprawa), czy stale świadczone usługi prawne (przy większych potrzebach tzw. wirtualny dział prawny).

Platformy Legaldesk.online każdorazowo uważnie sprawdzają każdego prawnika i współpracują tylko z tymi, którzy zapewniają osobom poszukującym pomocy prawnej usług wysokiej jakości.

Platformy Legaldesk.online oferują możliwość oceny prawników przez jej użytkowników. Opinie o prawnikach publikowane są w formie rankingów, w których miejsce na liście zależy, w szczególności od otrzymanych opinii.

Każda platforma należąca do grupy Legaldesk.online posiadać będzie, w szczególności: opcje zarządzania wiadomościami tekstowymi, audio i wideo pomiędzy prawnikami i ich klientami;  bezpłatne przechowywanie  i zarządzanie nieograniczoną liczbą dokumentów (w tym obrazów), za pośrednictwem chmury (Cloud); oraz pośredniczyć będzie w przesyłaniu i śledzeniu faktur.

Platformy grupy Legaldesk.online oferują elastyczne opcje płatności, w tym blikiem, oraz kryptowalutami.

Platformy grupy Legalesk.online oferują poufną pracę prawniczą i zaawansowane środki bezpieczeństwa, aby zachować zarówno prywatność, jak i bezpieczeństwo.

Platformy grupy Legaldesk przestrzegają wszystkich zawodowych i etycznych zasad.

Uslugiprawne.co, należąca do grupy Legaldesk.online, posiada, w szczególności: opcje zarządzania wiadomościami tekstowymi, audio i wideo pomiędzy prawnikami i ich klientami;  bezpłatne przechowywanie  i zarządzanie nieograniczoną liczbą dokumentów (w tym obrazów), za pośrednictwem chmury (Cloud); oraz pośredniczyć będzie w przesyłaniu i śledzeniu faktur.

Uslugiprawne.co obsługuje swoich użytkowników w 18 obszarach prawa (prywatnego, UE, międzynarodowego, oraz administracyjnego): startupy; prawo gospodarcze i handlowe; prawo bankowe; prawo podatkowe i celne; prawo pracy i ubezpieczeń społecznych; prawo rodzinne i opiekuńcze; prawo upadłościowe i układowe; prawo własności przemysłowej i intelektualnej; prawo patentowe; prawo administracyjne; windykacja i egzekucja należności; prawo IT i Internet; ochrona dóbr osobistych; prawo wodne; prawo środowiskowe; prawo nieruchomościowe; prawo farmaceutyczne; oraz prawo cudzoziemców.

Prawnik może wybrać do 5 obszarów prawnych. Może zmienić maksymalnie jeden obszar prawny co 6 miesięcy.

Osoby posiadające działalność gospodarczą lub firmę znajdują tu tańsze i bardziej dopasowane do swoich potrzeb „biura prawne” (zarządzanie zarówno codziennymi potrzebami (umowy, zatrudnienie, utrzymanie firmy), jak i bardziej wyspecjalizowanymi zagadnieniami, takimi jak patenty, imigracja i finansowanie przedsięwzięć, itd.). Dla większych klientów Uslugiprawne.co oferuje dedykowanych prawników (w tym tzw. wirtualne biura prawne),

Na Uslugiprawne.co stosowane są algorytmy i asystent AI prawnika (sztuczna inteligencja.

Uslugiprawne.co tworzy trzeci rodzaj użytkownika „Korporacja”. Polega na tym, że poszczególni prawnicy zarejestrowani na Uslugiprawne.co mogą przystąpić do niego stając się jego częścią pozostając równocześnie autonomicznym użytkownikiem, podpisanym dodatkowo nazwą wspólną. Korporacja może posiadać do10 obszarów prawnych, wybranych uprzednio przez jej członków.

Wersja mobilna Uslugiprawne.co pozwoli podejmować wszystkie działania bezpośrednio z telefonu, w szczególności rozmawiać audio/wideo z klientem, przeglądać i pracować nad dokumentami, oraz zamieszczać i rozliczać faktury.

Uslugiprawne.co każdorazowo uważnie sprawdza każdego prawnika i współpracuje tylko z tymi, którzy zapewniają osobom poszukującym pomocy prawnej usługi wysokiej jakości. Jeśli wystąpi problem z pracą prawnika, zespół Uslugiprawne.co pomoże połączyć się z innym prawnikiem, monitorując poprzedniego, co może doprowadzić do jego usunięcia z platformy.

Dzięki Wam Legaldesk.online znajduje się na pierwszym miejscu wpisując „innowacyjna  platforma prawnicza” i na pierwszej stronie wpisując „platforma prawnicza”.

Dowiedz się więcej na Legaldesk.online, śledź nas na naszych profilach społecznościowych.

Chcesz dołączyć do rewolucji, wejdź na https://legaldesk.online/oferta/.

Z poważaniem,

r.pr. dr Wiktor Czeszejko-Sochacki, LL.M.

Lexalert.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *